Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało podstawę programową. Uwzględnione zostały w niej wszystkie klasy i przedmioty. W tej grupie są też podstawy przedsiębiorczości. Publikacja Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych ze strony www.taniaksiazka.pl całkowicie wpisuje się w te wymagania. Opracowali ją Zbigniew Makieła i Tomasz Rachwał. Książkę cenią rodzice, nauczyciele i uczniowie. Przekazuje ona najważniejsze informacje ze świata przedsiębiorczości. Uczy uczniów tego, jak być zaradnymi.

“Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych” – publikacja dla uczniów liceów i techników

Mawiają, że “nauka to potęgi klucz”. Mają rację, bo poznawanie nowych rzeczy i rozumienie ich może sprawić, że ktoś odniesie sukces. Znajomość zasad rządzących rynkiem często ułatwia sprawę w kwestii zakładania własnej firmy. Dzięki temu poznajesz podstawy marketingu oraz wiesz, jak dokonać najróżniejszych analiz. W tym “ogarnięciu” podstaw pomoże Ci przedmiot podstawy przedsiębiorczości. Z nim związana jest publikacja. “Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych“. Jest on dostosowany do uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z liceum i technikum. Pisany jest prostym i zrozumiałym językiem. Dlatego też nauczenie się zagadnień, które są w nim zawarte zdaje się być bardzo proste. Zwraca on uwagę na najważniejsze informacje. Są one wytłuszczone i podkreślone. Definicje umieszczone zostały w kolorowych tabelkach. Każdy rozdział poprzedza sekcja “Na tej lekcji dowiesz się”, która omawia najważniejsze cele.

Pozycja “Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych” wspomaga nauczycieli w prowadzeniu lekcji. Zawiera mnóstwo ciekawych przykładów ze świata gospodarki. Zwraca uwagę na znaczenie banku centralnego oraz jego rolę. Uczy, jak przygotować się do pierwszej pracy w życiu.

 

Tomek